Ентеровірусна інфекція
Незабаром розпочнеться сезон відпусток. Пам’ятайте, що найчастіше влітку в місцях, де відпочиває багато людей, найлегше підхопити ентеровірусну інфекцію.
Ентеровірусна інфекція вражає і дітей, і дорослих, проте частіше хворіють діти.
Різноманітність клінічних проявів пов’язана з тим, що рід Enterovirus включає в себе більше 70 небезпечних для людини серотипів.
У багатьох країнах світу, у тому числі в Україні, спостерігається чітка тенденція до росту числа захворювань ентеровірусної етіології, їх кількість щорічно збільшується на 5%. Кожні 3–4 роки реєструються епідемічні спалахи захворювання, переважно в літньо-осінній сезон.
Ентеровіруси можуть розповсюджуватися при кашлі, чханні, через заражену їжу, воду та предмети побуту, з немитими руками.
Інкубаційний період зазвичай досить короткий – лише 2-3 дні, захворіти можна як під час відпочинку, так і невдовзі після повернення додому.
У хворих з однаковою ймовірністю діагностуються різноманітні клінічні прояви захворювання: лихоманка, висип, діарея, везикулярний стоматит, пневмонія, менінгіт, міокардит, гострі мляві паралічі тощо.
Поставити діагноз «Ентеровірусна інфекція» лікар може на підставі скарг хворого, даних анамнезу і огляду, при необхідності діагноз можна підтвердити лабораторно.
Після перенесених ентеровірусних інфекцій утворюється стійкий імунітет проти конкретного виду збудника. Тому на ентеровірусні інфекції людина може хворіти декілька разів за своє життя. Саме ця особливість не дозволяє розробити вакцину.
Для профілактики зараження необхідно дотримуватись наступних правил: ретельно мити руки перед вживанням їжі, після повернення з вулиці і після кожного відвідування вбиральні; овочі і фрукти перед вживанням добре промивати проточною водою; не пити воду з неперевірених джерел та не ковтати воду під час купання у відкритих водоймах.
В Хмельницькій інфекційній лікарні Ви завжди можете отримати кваліфіковану консультацію лікаря та необхідну медичну допомогу.
Лікар-інфекціоніст Мирослава Залуцька.